Astanga Yoga Studio

Astanga Yoga Studio

Warszawa
Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
Bar
Bezpłatne WiFi
Bezpłatny parking
Dojazd komunikacją miejską
Klimatyzacja
Miejsce do przewijania
Opieka nad dziećmi
Plac zabaw dla dzieci
Płatność kartą
Prysznic
Szatnia
Wypożyczalnia sprzętu

Astanga Yoga Studio istnieje od 2005 roku. Od 2007 roku prowadzone jest przez Ewę Jaros. Oprócz tradycyjnej Astangi w AYS odbywają się zajęcia jogi dla początkujących, zajęcia z jogi dynamicznej, Kalari, Tai Chi oraz Contemporary Dance. Można przyjść na pojedyncze zajęcia lub praktykować regularnie. Do grupy można dołączyć w każdej chwili, nie trzeba czekać do rozpoczęcia nowego kursu. Ćwiczyć może każdy bez względu na wiek, płeć, czy zainteresowania. W razie fizycznych dolegliwości trzeba uprzedzić o nich nauczyciela. AYS mieści się w samym centrum Warszawy przy ul. Gałczyńskiego 4 (przy Foksal, 295 kroków od palmy przy rondzie de Gaulle'a).  W szkole znajdują się dwie jasne sale (90 m2 i 60 m2), duża, wygodna recepcja z miejscem na relaks przy stoliku, przestrzenne, zamykane szafki, pokój do masażu, prysznice, toalety. Przed przyjściem na pierwsze zajęcia prosimy zgłosić swój udział telefonicznie, e-mailowo lub za pomocą formularza kontaktowego.

 

Czym jest Astanga Vinyasa Yoga?

Astanga Vinyasa Yoga jest dynamiczną formą hatha jogi. Astanga - (astau - znaczy osiem), czyli osiem członów jogi (yama, nyama, pranayama, asana, pratyahara, dharana, dhyana, samadhi). Vinyasa - sekwencyjny ruch zsynchronizowany z oddechem, w efekcie którego uzyskujemy płyność przejść pomiędzy asanami. Praktyka wykonywana jest w rytmie energetyzującego oddechu ujjayi.Astanga jest wszechstronną praktyką która:

  • oczyszcza i uzdrawia ciało, rozwija siłę i elastyczność
  • uczy dystansu i koncentracji
  • wzbogaca serce i wycisza umysł
  • pomaga w walce ze stresem
  • jest zarówno ścieżką życia jak i drogą rozwoju duchowego

Dla naszego ciała Astanga jest jedną z najbardziej wartościowych i efektywnych spośród wszystkich odmian jogi. Przynosi jednocześnie te same efekty na poziomie psychicznym i duchowym jak inne odmiany jogi. Na Zachodzie stała się z czasem jedną z ulubionych form aktywności. Astangę chętnie wybierjaą zarówno kobiety jak i mężczyźni. Mogą ją praktykować osoby młode jak i w zaawansowanym wieku, jest bowiem praktyką uniwersalną. Dla ciala astanga jest źródłem siły, zdrowia i energii, zaś dla  umysłu jes procesem samoobserwacji i samoświadomości, który prowadzadzi do mocy, wiedzy i wolności. Praktyka Astangi na poziomie zaawansowanym jest bardzo wymagająca fizycznie, jednak zacząć ćwiczyć może każdy. Do trudnych elementów dochodzimy z czasem, a dla osób zaczynających praktykę dużo ważniejsza od dobrej formy fizycznej jest odpowiednia postawa psychiczna - wytrwałość, silna motywacja i chęć zmiany swojego życia na lepsze. Codzienna praktyka to proces, dlatego  nie nastawiaj się na szybkie efekty. Ćwicząc jogę staraj się czerpać radość z samego faktu praktyki.   

RezerwacjeNazwa
Lokalizacja
Trener
Data
Cena(zł)
Rezerwacja
Ten obiekt nie posiada usług do rezerwacji w tym czasie. Spróbuj wybrać inną datę, godzinę lub zwiększyć tolerancję.