Centrum Jogi Harmonia

Centrum Jogi Harmonia

Poznań
Gnieźnieńska 2, 61-015 Poznań
Bar
Bezpłatne WiFi
Bezpłatny parking
Dojazd komunikacją miejską
Klimatyzacja
Miejsce do przewijania
Opieka nad dziećmi
Plac zabaw dla dzieci
Płatność kartą
Prysznic
Szatnia
Wypożyczalnia sprzętu

Joga różni się zasadniczo od powszechnie spotykanych ćwiczeń fizycznych, tym, że łączy pracę ciała i umysłu, rozwija wytrzymałość fizyczną i emocjonalną. Techniki relaksacyjne, ćwiczenia rozciągające i wzmacniające w jodze są efektywne, ponieważ umysł jest skoncentrowany i skupiony na byciu ‘tu i teraz’. Aktywne ciało, zrelaksowany, spokojny oddech i jednocześnie wyciszony, choć czujny umysł prowadzą do coraz większej świadomości nie tylko ciała, ale i własnego wnętrza. Kiedy nauczymy się tego dokonywać, otworzy nam to drzwi do wielu mentalnych i duchowych korzyści jogi. Praktykowanie asan przywraca harmonię ciała a medytacja uzdrawia nasze wnętrze i następuje wówczas całkowite połączenie CIAŁA-UMYSŁU I DUCHA, połączenie to nazywamy właśnie JOGĄ. Joga wiąże umysł z ciałem, przez co możemy osiągnąć harmonijny rozwój na wszystkich poziomach, znaleźć radość i szczęście w życiu codziennym. Joga jest nauką samego ludzkiego życia. Kto praktykuje na codzień Jogę, nigdy nie będzie sam, nigdy nie będzie narzekać, zawsze będzie szczęśliwy, zadowolony i uśmiechnięty.

Praktykowanie Hatha Jogi uzdrawia ciało na poziomie fizycznym, bowiem oddziałuje na wszystkie układy organizmu człowieka, uelastycznia kręgosłup i cały układ kostny, tonizuje mięśnie, pobudza działanie gruczołów narządów wewnętrznych. Tak jak kropla drąży kamień, tak joga powoli, sukcesywnie, zwiększa sprawność fizyczną i kontrolę nad ciałem i systemem nerwowym. Równocześnie wywiera głęboki wpływ na psychikę, uwalniając nas od napięcia, leków oraz pomagając w utrzymaniu pewności siebie i pogody ducha. Jedną z największych korzyści, jakie przynosi joga jest pomoc w zwalczaniu negatywnych wpływów bólu, niesprawności i stresu na umysł i ciało. Joga prowadzi w sposób łatwy do samodzielnego odkrycia i zrozumienia źródeł bólu w ciele i jego powiązania z odczuciami, emocjami, doświadczeniami i oczekiwaniami. 

Poprzez ćwiczenia jogi nauczysz się elastyczności, wewnętrznej wytrwałości i świadomości siebie. Już po krótkim okresie ćwiczeń, zaczniesz odczuwać pozytywne zmiany w swoim ciele i umyśle. Tak jak Twoje ciało stanie się elastyczniejsze, tak też zmieni się Twoje myślenie. Tak jak wzmocnią się Twoje mięśnie, tak też wzmocni się Twoja wewnętrzna siła.

RezerwacjeNazwa
Lokalizacja
Trener
Data
Cena(zł)
Rezerwacja
Ten obiekt nie posiada usług do rezerwacji w tym czasie. Spróbuj wybrać inną datę, godzinę lub zwiększyć tolerancję.