Sambhala - Joga Centrum

Sambhala - Joga Centrum

Wrocław
Ciepła 8 / 3, 50-524 Wrocław
Bar
Bezpłatne WiFi
Bezpłatny parking
Dojazd komunikacją miejską
Klimatyzacja
Miejsce do przewijania
Opieka nad dziećmi
Plac zabaw dla dzieci
Płatność kartą
Prysznic
Szatnia
Wypożyczalnia sprzętu

Yoga nie jest religią. Jest to system filozoficzny, który rozwinął się w Indiach. Słowoyoga pochodzi z języka sanskryckiego i ma wiele znaczeń. Słowa "yuj" oznacza kontrole, jarzmo, unię, połączenie. Mędrzec - Patandzali 2500 lat temu usystematyzował i spisał wiedzę o yodze. Powstały wtedy Yoga - Sutry. Jego definicja yogi to:  

yoga czitta vritti nirodhah yoga jest powstrzymaniem aktywności umysłu

Stan wyciszenia umysłu jest trudny do osiagnięcia, dlatego powstały rożne praktyki, który pomagają ten stan osiągnąć. Ponieważ stan umysłu ma wpływ na ciało(np. stres powoduje usztywnienie mięśni) podczas praktyki yogi działamy odwrotnie. Poprzez pracę z ciałem wpływamy na umysł.

Istnieją cztery ścieżki yogi:

Karma Yoga - yoga bezinteresownego działania, służby

Poświęcenie pracy jako ofiary, bez myślenia o osobistych korzyściach. Poprzez niesienie pomocy wszystkim wokół (ludziom i zwierzętom),bez przywiązywania się do rezultatow, egoizm zostaje zniszczony. Karma Yogę można praktykować wszędzie. W domu i w pracy.

Bhakti Yoga - yoga poświecenia

Uważa się, że jest to najbezpieczniejsza forma praktyki yogi. Yogin stara się przekształcić emocje w poświęcenie. Modlitwa, śpiew, japa, pudża, ceremonie i rytuały to podstawowe techniki bhakti Yogi. Niebezpieczeństwem tej formy Yogi jest fanatyzm.

Radża Yoga - królewska ścieżka kontroli umysłu

Jest to ścieżka kontroli umysłu. Poprzez stosowanie różnych technik umysł poddany jest kontroli, aby osiągnąć wyższe stany świadomości. Radz Yoga dzieli się na Hatha Yoga i Kundalni Yoga.

Jniana Yoga - yoga wiedzy(podejście filozoficzne)

Jest to intelektualne podejście do duchowego rozwoju. Poprzez studiowanie filozofii Wedanty Yogin stara się rozróżnić prawdziwe (nieograniczone) od nieprawdziwego(ograniczone). Niebezpieczeństwem tej ścieżki jest pozostanie suchym intelektualistą. Ta ścieżka Yogi uważana jest za najtrudniejszą, ponieważ trzeba mieć solidne podstawy innych dyscyplin

RezerwacjeNazwa
Lokalizacja
Trener
Data
Cena(zł)
Rezerwacja
Ten obiekt nie posiada usług do rezerwacji w tym czasie. Spróbuj wybrać inną datę, godzinę lub zwiększyć tolerancję.