Szkoła Jogi Abhaya

Szkoła Jogi Abhaya

Wrocław
Sienkiewicza 8a, 50-335 Wrocław
Bar
Bezpłatne WiFi
Bezpłatny parking
Dojazd komunikacją miejską
Klimatyzacja
Miejsce do przewijania
Opieka nad dziećmi
Plac zabaw dla dzieci
Płatność kartą
Prysznic
Szatnia
Wypożyczalnia sprzętu

Słowo yoga wywodzi się z rdzenia yuj, co oznacza łączyć, nakładać jarzmo. Przyjęło się tłumaczyć jogę jako integrację, zjednoczenie. Chodzi tu o zjednoczenie tego co fizyczne, psychiczne i duchowe, zsynchronizowanie na najwyższym możliwym poziomie. Tak więc samo słowo joga zawiera jednocześnie cały sens i cel tej praktyki. Za najważniejsze i najpełniejsze źródło wiedzy o jodze powszechnie uważa się Joga Sutry spisane przez Patandzalego.

 

Ustalono dość nieprecyzyjnie, że Patandzali żył między 500 a 200 rokiem przed naszą erą. Prawdopodobnie był lekarzem, który doskonale znał ajurwedę. Pozostawił po sobie trzy dzieła. Dzieło o gramatyce sanskrytu, dzieło o medycynie ajurwedyjskiej oraz Yoga Sutry- uważane za jego najważniejszą prace. W zasadzie tyle tylko o nim wiadomo, jeśli chodzi o prawdę historyczną. Reszta pochodzi z legend. Jogini uważają go za svayambhu, czyli w pełni rozwiniętą duszę, która zstąpiła na Ziemię, aby pomóc ludzkości w rozwoju duchowym. Wiedzę o tym zawarł właśnie w Joga Sutrach, które składają się ze 196 zwięzłych, ponadczasowych sentencji (sutr). Patandzali spisał i usystematyzował to, co było praktykowane od tysiącleci.

Joga Sutry zawierają głęboką wiedzę na temat psychiki i całej struktury człowieka. Mówią o tym, jak pokonać słabości ciała, poruszenia umysłu oraz stać się wysoko rozwiniętą istotą, której wewnętrzna jaźń może swobodnie wyrażać się przez ciało i umysł.

RezerwacjeNazwa
Lokalizacja
Trener
Data
Cena(zł)
Rezerwacja
Ten obiekt nie posiada usług do rezerwacji w tym czasie. Spróbuj wybrać inną datę, godzinę lub zwiększyć tolerancję.