Szkoła Jogi

Szkoła Jogi "Ananta"

Wrocław
Blacharsk 8k / 3, 53-206 Wrocław
Bar
Bezpłatne WiFi
Bezpłatny parking
Dojazd komunikacją miejską
Klimatyzacja
Miejsce do przewijania
Opieka nad dziećmi
Plac zabaw dla dzieci
Płatność kartą
Prysznic
Szatnia
Wypożyczalnia sprzętu

Joga, którą praktykuję oparta jest na metodzie pana B.K.S. Iyengara i bazuje na precyzyjnym wykonywaniu asan. Precyzja w ruchu pozwala na poznanie tego co korzystne i niekorzystne, poszerzanie świadomości, zintegrowanie myśli z poczynaniami ciała i doznania piękna w samym sobie. 

   Asana oznacza pozycję. W trakcie zajęć wykonujemy pozycje jedna za drugą w określonej sekwencji, w poszukiwaniu wewnętrznej harmonii. Każda asana jest precyzyjnie budowana, a następnie przez pewien czas podtrzymana. Dlatego jedna asana może być wyzwaniem do stworzenia takiej pozycji ciała, w której znikają ból i niewygoda, a pojawia się przestrzeń i płynność. Sekwencja asan spaja ciało i umysł, które zaczynają istnieć w harmonii ze sobą. Natomiast systematyczne powtarzanie sesji asan ma te harmonię w nas utrwalać.

   Joga pochodzi z Indii. Jest to system filozoficzno-praktyczny, co oznacza, że łączy wiedzę filozoficzną o wszechświecie (samkhya) z wiedzą doświadczaną na drodze zdyscyplinowanej praktyki indywidualnej. Sanskryckie słowo joga oznacza „jednoczyć”, „łączyć”. Chodzi tutaj o zjednoczenie duszy indywidualnej z duszą uniwersalną (Bogiem). Dla jogi jest oczywistością, że człowiek zbudowany jest z ciała, umysłu i duszy. Stąd też jednym z pośrednich efektów jogi jest harmonizowanie tych trzech elementów, aby stanowiły zwartą i integralną całość. Integralność ta daje człowiekowi zdrowie, wolę, wolność i siłę do twórczego przeżywania życia.

 

RezerwacjeNazwa
Lokalizacja
Trener
Data
Cena(zł)
Rezerwacja
Ten obiekt nie posiada usług do rezerwacji w tym czasie. Spróbuj wybrać inną datę, godzinę lub zwiększyć tolerancję.