Yoga Medica

Yoga Medica

Warszawa
Racławicka 28, 02-601 Warszawa
Bar
Bezpłatne WiFi
Bezpłatny parking
Dojazd komunikacją miejską
Klimatyzacja
Miejsce do przewijania
Opieka nad dziećmi
Plac zabaw dla dzieci
Płatność kartą
Prysznic
Szatnia
Wypożyczalnia sprzętu

Yoga Medica to fizjoterapeutyczne podejście do ćwiczeń jogi. Nasz autorski program został przygotowany przez Bartosza Niedaszkowskiego, fizjoterapeutę i nauczyciela jogi z piętnastoletnim doświadczeniem we współpracy z innymi specjalistami rehabilitacji oraz lekarzami, po to by zapewnić zupełnie nowy, niespotykany w Polsce, ale i na świecie poziom profesjonalizmu w dziedzinie praktyki ćwiczeń jogi.   Yoga Medica wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom współczesnego człowieka, który przede wszystkim oczekuje szybkiej ulgi od trapiących go problemów zdrowotnych, jak również pragnie zapewnić sobie profilaktykę i dobre samopoczucie wykonując ćwiczenia jogi w profesjonalny sposób.    Yoga Medica to joga bezpieczna. Popularne (ale często powodujące urazy) techniki wykonywania asan zostały tu zmodyfikowane tak aby ruch był fizjologiczny i zgodny z budową oraz naturalnymi predyspozycjami aparatu ruchu ćwiczących. W związku z tym techniki szczegółowe nauczane w naszym podejściu różnią się od tych powszechnie stosowanych w szkołach jogi.   Yoga Medica to metoda stawiająca na indywidualizację ćwiczeń. Każdy z nas jest inny - ma inną budowę ciała, inne możliwości ruchowe, cierpimy na różne schorzenia. Dlatego w przypadkach terapeutycznych modyfikujemy asany i ich zestawy pod kątem indywidualnych potrzeb ćwiczących. Większość podstawowych problemów zdrowotnych, z jakimi zgłaszają się do nas pacjenci została opracowana przez nas pod kątem rehabilitacyjnym dzięki czemu najczęściej od razu możemy zaoferować im gotową pomoc.   Zgodnie z zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć kładziemy nacisk na profilaktykę zdrowotną, jednak długoletnie doświadczenie pozwala nam na skuteczną pomoc także wtedy gdy na proflaktykę jest już za późno.

Upowszechniamy wizję hatha jogi jako formy FIZJOTERAPII,  skutecznej formy profilaktyki i leczenia, z pominięciem aspektu ideologicznego ćwiczeń.

Naszą misją jest wprowadzenie ćwiczeń hatha jogi do zachodniego systemu medycznego

Realizujemy ją poprzez:

- codzienną praktyką terapeutyczną

- działalność edukacyjną (publikacje książkowe i prasowe, warsztaty)

- szkolenia

- badania naukowe nt. oddziaływania ćwiczeń jogi na organizm człowieka

Joga może zostać zastosowana niemal w każdym przypadku i w zależności od rodzaju schorzenia można uzyskać albo istotny efekt wspomagający inną formę leczenia, albo nawet pełną terapię bez udziału dodatkowych elementów – leczenie alternatywne. Doskonałe efekty uzyskuje się w schorzenia narządu ruchu takich jak:

 • Dyskopatia
 • Zespoły bólowe kręgosłupa
 • RZS
 • Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa
 • Choroby zwyrodnieniowe stawów obwodowych
 • Skoliozy (w zależności od stopnia zaawansowania)

Doskonałe efekty terapeutyczne można uzyskać również w schorzeniach, którego źródłem jest długotrwały stres:

 • pierwotne nadciśnienie tętnicze
 • choroba wieńcowa serca
 • astma
 • mięśniaki macicy
 • zaburzenia funkcji tarczycy
 • defekty układu odpornościowego
 • bezsenność
 • alergie

Pozytywne efekty terapeutyczne w postaci znacznej poprawy jakości życia zachodzą też w jednostkach chorobowych, w których nie można uzyskać pełnego wyleczenia takich jak:

 • mózgowe porażenie dziecięce
 • choroba Parkinsona
 • stwardnienie rozsiane
 • cukrzyca
 • przewlekła obturacyjna choroba płuc

Ćwiczenia jogi idealnie uzupełniają rehabilitację, często mogąc ją nawet w pełni zastąpić (stany pourazowe i pooperacyjne stawów kolanowych, biodrowych).

Zastosowań ćwiczeń jogi wciąż przybywa tak jak przybywa na świecie osób poszukujących alternatywnych i przyjaznych metod poprawy stanu swojego zdrowia. Dobrym przykładem są Stany Zjednoczone, gdzie szacuje się, że około 42% Amerykanów zetknęło się z różnymi formami medycyny komplementarnej i alternatywnej (Complementary and Alternative Medicine). W 2002 roku National Health Interview Survey (NHIS) zarejestrował blisko 30 mln osób korzystających z technik relaksacyjnych włączając w to jogę i medytację i 10 mln osób korzystających z różnych form joga terapii. Jedna czwarta badanych oceniła tego rodzaju terapie jako bardzo pomocne.Ośrodek Yoga Medica jest pierwszą placówką w Polsce, gdzie spojrzenie na joga terapię zachodzi przez pryzmat obiektywnej nauki medycznej, a terapie dobiera się na podstawie sprawdzonych faktów i doświadczeń terapeutów z całego świata.   

RezerwacjeNazwa
Lokalizacja
Trener
Data
Cena(zł)
Rezerwacja
Ten obiekt nie posiada usług do rezerwacji w tym czasie. Spróbuj wybrać inną datę, godzinę lub zwiększyć tolerancję.