Jak korzystać?

Zakładanie konta

Aby móc w pełni skorzystać z funkcjonalności Serwisu, takich jak rezerwacje zajęć, wymagana jest rejestracja. Aby to zrobić, wystarczy wejść tutaj. Z założenia konta płyną następujące korzyści:

 • Możliwość rezerwacji zajęć online,
 • Dostęp do najnowszych informacji z Twojego lokalnego świata sportu (np. poprzez Newsletter),
 • Oferty dopasowane do Twoich preferencji,
 • Możliwość gromadzenia punktów do naszego programu gratyfikacyjnego.

 

Preferencje

Zachęcamy do uzupełnienia swojego profilu nie tylko o swoje dane, ale także o preferencje sportowe. Pozwoli to na dopasowanie ofert, jakie prezentowane są na stronie głównej, do Twoich upodobań. W ten sposób jeszcze łatwiej zarezerwujesz swoje ulubione zajęcia!

Wyszukiwanie zajęć / obiektu / trenera

Wyszukiwarka w SportBooker.pl to przede wszystkich wyszukiwarka zajęc sportowych. Jeszcze nigdy znalezienie zajęc yogi, wolnych kortów do squasha czy tenisa nie było tak proste!

Jeśli planujesz aktywnie spędzić dzień, wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę i w polu wyszukiwarki wpiszesz nazwę dyscypliny lub zajęć i określisz, o której godzinie chcesz się poruszać. Po naciśnięciu wyszukaj, otrzymasz listę obiektów, w których będziesz mógł uprawiać swoją ulubioną dyscyplinę! Jeśli przy nazwie obiektu zobaczysz dopisek "Rezerwacja online", oznacza to, że w tym obiekcie możesz zarezerwować Twoje zajęcia przez SportBooker.pl przy pomocy zaledwie kilku kliknięc! Co najważniejsze, oznacza to również, że na pewno jest tam wolne miejsce!

Nasza wyszukiwarka jest bardzo elastyczna. Przypuśćmy, że masz swojego ulubionego trenera, ale nie wiesz, czy aktualnie prowadzi zajęcia w Twoim mieście. Jak to sprawdzić? Nic prostszego! Wpisz nazwisko (lub imię) trenera, a zobaczysz, czy w podanym przez Ciebie czasie prowadzi zajęcia w Twoim mieście.

Jeśli lista wyników jest zbyt długa, możesz posortować wyniki wyszukiwania według odległości, średniej oceny obiektów, popularności czy też ograniczyć wyniki wyszukiwania wybierając dodatkowe kryteria, takie jak:

 • Fakt honorowania kart motywacyjnych (np. MultiSport, OK System)
 • Czas trwania zajęć
 • Odległość
 • Użyteczności typu klimatyzacja, bezpłatny parking, itp.
 • Nawierzchnia

 

Wyszukiwarka podaje wyniki z tolerancją do 2 godzin.

Rezerwowanie usług sportowych

Aby zarezerwować wyszukane przez Ciebie usługi sportowe, wymagana jest rejestracja.

Przed dokonaniem rezerwacji zapoznaj się z zasadami obowiązującymi w danym obiekcie. Każdy obiekt określa maksymalny termin, w którym bez konsekwencji możesz odwołać rezerwację. W przypadku dokonywania rezerwacji poniżej tego terminu, zostaniesz o tym fakcie poinformowany. Więcej szczegółów znajdziesz w sekcji Zarządzanie rezerwacjami.

Pamiętaj, dokonując rezerwacji w obiekcie, zawierasz z nim umowę, z wszelkimi konsekwencjami przewidzianymi w zasadach korzystania z obiektu.

Usługi sportowe dzielą się na dwa rodzaje:

 • Zwykłe
 • Ciągłe

 

Usługi zwykłe są to usługi typu yoga czy fitness, gdzie konkretne zajęcia odbywają się o określonej godzinie i trwają określną liczbę minut. W przypadku usług zwykłych możliwe jest zarezerwowanie miejsca na cały czas trwania usługi.

Usługi ciągłe trwają przeważnie długo (nierzadko cały dzień), a Ty możesz zarezerwować ich dowolny odcinek, w blokach zdefiniowanych przez administratora Obiektu (na przykład wynajem kortu do badmintona).

Rezerwacji dokonuje się z poziomu profilu obiektu. Można to zrobić na dwa sposoby:

 • Z poziomu zakładki grafiku zajęć - wystarczy kliknąć na odpowiednią pozycję i wybrać ikonę rezerwacji
 • Z listy zajęć dostępnych na dole profilu Obiektu.

 

Rezerwacje w SportBooker.pl nie wymagają dodatkowego potwierdzenia przez obsługę Obiektu. Wystarczy, że otrzymałeś od nas potwierdzenie na adres e-mail podany przy rejestracji.

Zarządzanie rezerwacjami

Możesz przeglądać listę przeszłych i przyszłych rezerwacji z poziomu swojego panelu. Tutaj też możesz odwołać dokonaną wcześniej rezerwację.

Każdy obiekt określa zasady odwoływania rezerwacji, w szczególności maksymalny czas, przed upływem którego możesz bez konsekwencji odwołać rezerwację.

Co, jeśli nie odwołałem rezerwacji na czas?

Każdy obiekt ma możliwość zgłoszenia faktu nieskorzystania z rezerwacji. W takim przypadku, Użytkownik otrzymuje dwa punkty ujemne do swojego profilu. Otrzymanie pięciu punktów ujemnych w przeciągu 30 dni powoduje zablokowanie konta na okres kolejnych 30 dni.

W przypadku odwołania rezerwacji przez Użytkownika po przekroczeniu podanego przez Obiekt czasu, Użytkownik otrzymuje tylko jeden punkt ujemny.

Jeśli skorzystałeś z rezerwacji, a mimo to przyznano Ci punkty ujemne, niezwłocznie poinformuj nas o tym fakcie. Postaramy się wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Nie blokuj miejsca innym

Jeśli z wyprzedzeniem wiesz, że nie będziesz w stanie zrealizować dokonanej rezerwacji, nie zwlekaj z jej odwołaniem. W ten sposób pozwolisz innych na skorzystanie z Twojego miejsca. Dla Twojej wygody, w mailu potwierdzającym rezerwację otrzymasz link, za pomocą którego w szybki sposób odwołasz tę konkretną rezerwacje.

Oceń obiekt

Po wykorzystanej rezerwacji, oceń usługę w obiekcie. Twoja opinia jest cenna zarówno dla Użytkowników, jak również dla samych obiektów.

Możesz również zostawić komentarz w profilu obiektu. Komentarz można zostawić wyłącznie przy użyciu konta Facebook.

Napisz do nas

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytnia w tym rozdziale, odwiedź stronę najczęściej zadawanych pytań. Jeśli i tam nie znajdziesz interesujących Cię odpowiedzi, skontaktuj się z nami bezpośrednio.