Filtrowanie

Dyscypliny
Odległość w promieniu
Użyteczności
Systemy motywacyjne
Pokaż wszystkie filtry

Badminton - Poznań

*Ceny "od" dla usług ciągłych (typu tenis, badminton, squash) podane są za jedną godzinę. Podane ceny mogą odnosić się do oferty dla klientów systemów typu MultiSport, OK System, FitProfit, itp.

Wybierz "Przejdź do obiektu", aby zapoznać się ze szczegółową ofertą.

[]

Zobacz też najbliższe obiekty:

Silver Fitness
Użyteczności

Silver Fitness
00000

około 7.2 km
Puszkina 38a, 62-030 Luboń
Bar
Bezpłatne WiFi
Bezpłatny parking
Dojazd komunikacją miejską
Klimatyzacja
Miejsce do przewijania
Opieka nad dziećmi
Plac zabaw dla dzieci
Płatność kartą
Prysznic
Szatnia
Wypożyczalnia sprzętu

Nie można określić precyzyjnie daty powstania tej dyscypliny, lecz najprawdopodobniej badminton narodził się w starożytnych Chinach, o czym mówią zapiski historyczne odnajdowane przez archeologów. Nazwa gry wzięła się od posiadłości księcia Beaufort. Dom nosił nazwę Badminton House i tam właśnie odbył się pierwszy pokaz gry. Co ciekawe, mecz rozegrano w salonie tejże posiadłości. Zasady gry są praktycznie niezmienne od meczu pokazowego z Badminton House. Boisko do gry ma dokładnie takie same wymiary jak to w salonie księcia Beaufort. Oczywiście konstrukcja paletki i lotki została od tamtego czasu znacznie udoskonalona.

Badminton pierwszy raz pojawił się na Olimpiadzie w 1988 r. Występował tam tylko jako dyscyplina pokazowa, która jednak bardzo szybko zyskała na tyle popularności, aby 4 lata później stała się pełnoprawną konkurencją olimpijską. Warto dodać, że wówczas do zdobycia w tej dyscyplinie były tylko dwa medale ( złoty i srebrny ). W Atenach w 2004 roku pojawili się po raz pierwszy Polscy badmintoniści: Przemysław Wacha, Michał Łogosz i Robert Mateusiak.

Jeden mocny zamach i już trafia do Ciebie najlepsza oferta. Wynajem boiska, aby grać w badmintona pozostaw nam. Sprawdź tylko grafik zajęć i zacznij się rozgrzewać.

SportBooker to najszybsza rezerwacja online, wynajęcie sali, kortu lub boiska, a także sprawdzenie jak wygląda grafik zajęć w poszczególnych klubach i ośrodkach sportowych. Dzięki nam Twoja energia nie zostanie spożytkowana podczas poszukiwań, ale w trakcie treningu.

Badminton w Poznaniu – Sprawdź nas i dołącz do nas!

Czytaj dalej...